מדפסת מדבקות ברקוד – כיצד תבחרו את המתאימה לכם?

מדפסת מדבקות ברקוד הינן ציוד מיוחד שמטרתו היא הדפסת מדבקות ותוויות על מוצרי העסק השונים. שימוש במדפסת מדבקות ברקוד מקנה לבית העסק, לחברה או לארגון את יכולות הניהול והשליטה המלאות על כמויות המדבקות והתוויות הנדרשות לו, על גודלן ועל עיצובן. ה"פטור" מהתלות שמדפסות מסוג כזה מעניק לבעלי העסקים ולמנהליהם, מהווה, אף הוא יתרון ניכר ומשמעותי, כאשר המדובר בעסקים הזקוקים לכמויות גדולות של מדבקות, לסוגים מיוחדים של מדבקות, למדבקות מעכשיו לעכשיו, או, בכלל, לעסקים השואפים לחוסר תלות בגורמים חיצוניים לצורך שירותים כאלה.

הטכנולוגיה שמאחורי מדפסות מדבקות ברקוד

כידוע, מדפסות הברקוד מיועדות להדפסתן של מדבקות ותוויות הברקוד. התקדמותן של הטכנולוגיות החדשניות השונות, שבאה לכדי ביטוי בתחומים השונים, אינה פוסחת גם על תחום מדפסות הברקוד, אותן, ניתן כיום לרכוש במבחר יצרנים, דגמים ורמות איכות שונות. מדפסות מדבקות הברקוד משמשות לצורך ההדפסה על גבי התוויות והמדבקות שתודבקנה על פריטים ומוצרים אותם מציע בית העסק. מדפסת מדבקות ברקוד עושה שימוש בטכנולוגיה ייחודית הקרויה טכנולוגיית העברה תרמית. הטכנולוגיה מבוטאת בשתי דרכים עיקריות – TT Thermal Transfer – הדפסת הברקוד על גלילים או ניירות רציפים (במקרה כזה, המדפסת תצויד ב"ריבונים" – גלילי הדיו שנקודות ההדפסה שבהם מחוממות והנקודות הללו, הן האחראיות להטבעת הברקוד על המדבקה / התווית העשויה ממגוון חומרי גלם).

התיעול השני של הטכנולוגיה הוא שיטת DT Direct Thermal, הכוללת את הדפסת הברקודים במדפסת מדבקות שאינה דורשת את השימוש בריבונים, אלא מדפיסה את הברקודים ישירות על הנייר התרמי המיוחד, אשר צבעו משתנה בשל מגע עם חום. כאמור, בעוד הסוג השני מתייחס רק להדפסה על נייר תרמי ייחודי, התוויות והמדבקות המודפסות בשיטת ההדפסה הראשונה יכולות להיות עשויות מחומרי גלם מגוונים כקרטון, בד, פוליאסטר, נייר רגיל וכד'.

מגוון האפשרויות הרחב

אולם, ההבדל בין שיטות ההדפסה התרמית השונות אינו ההבדל היחד בין סוגי מדפסות מדבקות הברקוד השונות הקיימות כיום בשוק. בעת ההחלטה על רכישת מדפסת מדבקות ברקוד, תיאלצו, כמובן, להתחשב בתקציב העומד לרשותכם. אבל, זוהי אינה ההחלטה היחידה שבה תצטרכו להתחשב, וזאת, מכיוון שמגוון מדפסות הברקוד הגדול העומד בימים אלה לרשות בעלי העסקים מציע להם מדפסות בעלות תכונות שונות (למשל, מדפסות קטנות וניידות מול מדפסות מאסיביות וגדולות, שמן הסתם, אינן מיועדות להזזה ממקום למקום), ברזולוציות הדפסה משתנות, כאלה המיועדות לחומרי גלם ספציפיים מול מדפסות שמיועדות לכל חומר גלם קיים וכן הלאה.

לסיכום

לפני רכישת מדפסת מדבקות ברקוד חשוב ביותר לאבחן את הצרכים הספציפיים של בית העסק שלכם, כמו גם להגדיר את התקציב אותו אתם מקצים לטובת הקניה. אם אתם מתקשים בכך, רצוי לפנות לחברה המתמחה בתחום ולהסתייע בניסיונם ובעצתם של אנשי המקצוע העובדים בה במציאת המדפסת המתאימה לצרכיכם.

דילוג לתוכן