סוגי המדבקות וחשיבותן

ניהול המלאי נחשב לצמד המילים ממנו חוששים בעלי עסקים רבים לאורך כל ימות השנה, ובעיקר, קרוב מאד לעת הצורך בביצוע ספירת המלאי. לצורך העניין, ניתן להשוות את ניהול המלאי להיגיינה הדנטאלית, שבה, אם נקפיד על פעולות תחזוקה שוטפות ומונעות (צחצוח שיניים = טיפול שוטף במלאי הקיים) הטיפול התקופתי אצל רופא השיניים (שזהה, אם נמשיך באנלוגיה, לספירת המלאי השנתית) לא יהפוך לטראומה גדולה כל כך, בניגוד למקרים של הזנחה.

באופן זה, שימוש במדבקות ברקוד, בעיקר בשילוב השימוש במערכת לניהול מלאי מסוג WMS (Warehouse Management System), עשוי לספק בסיס מעולה לניהול המלאי באופן שוטף ואף יאפשר שליטה מלאה בפעולות המתבצעות בפריטי הסחורה בכל שלב במהלך שהותם בעסק – מקליטתם במחסן ועד להעברתם בקופה לצורך תשלום. ניהול מלאי קיים באמצעות ברקוד המודפס על מדבקות ברקוד נחשב לדרך היעילה ביותר להישאר עם אצבע על הדופק לאורך כל דרכו של המוצר או הפריט.

סוגי מדבקות ברקוד

כיום, עומדות בפני חברות ובתי עסק מספר אפשרויות להדפסת מדבקות ברקוד, אותן יוכל סורק ברקוד לקלוט כשהן מודבקות על גבי המוצרים הקיימים:

מדבקות בגודל A4 להדפסה במדפסת רגילה

מדבקות אותן ניתן להדפיס על גבי דפים בגודל A4 באמצעות המדפסת הרגילה שלכם. בשיטה זו, מגיעות המדבקות כשהן בגודלן המתאים והן חתוכות בצורה המאפשרת את הדבקתן במהירות ובקלות. אפשרות זו מתאימה לבתי עסק שאינם מתמודדים עם כמות גדולה של מוצרים.

מדבקות ברקוד ייעודיות בהזמנה בחברה מתמחה

מדבקות ברקוד ייעודיות הכוללות טקסט ו/או לוגו אותן ניתן להזמין בחברה המתמחה בהדפסת מדבקות כאלה. ההדפסה תבוצע על פי גיליון אקסל שעשוי לכלול מספרים רצים, מקט"ים וכן הלאה. אופציה זו נחשבת ליעילה בגופים עסקיים בהם אין מדפסות ברקוד ייעודיות או שאין אדם המסוגל לטפל בטיפול בברקודים באופן שוטף ובהדפסת המדבקות.

מדבקות ברקוד בגלילים

מדבקות ותוויות המגיעות בגלילים אותם ניתן להזמין בגדלים, חומרים ובעוביים שונים. מדבקות אלה אף תואמות לסוגי מדפסות ברקוד שונים ורצוי להתייעץ עם בעלי מקצוע בתחום בטרם אתם מבצעים הזמנה מסוג כזה. אופציה זו מתאימה במיוחד לגופים עסקיים שהם קיימת תחלופה גבוהה של מוצרים וגם לגופים שאינם רוצים להיות תלויים בגורם חיצוני לצורך הדפסת מדבקות הברקוד שלהם.

מדבקות RFID

אמנם, לא מדובר ב"ברקוד" במובן הקלאסי של המילה, אבל גם מדבקות RFID מהוות דרך אפשרית לניהול קפדני של המלאי. במדבקות קיים שבב שמכיל נתונים והן מלוות את המוצר משלב ייצורו ועד לשלב הגעתו לידי הלקוח הסופי. המדבקות אינן מצריכות שימוש בסורק ברקוד קלאסי אלא משדרות את הנתונים הקיימים בהן לסורקים ייעודיים או ישירות למחשבים הראשיים הרלוונטיים (למשל, של מנהל המחסן). לצורך הדפסה בבית העסק, ניתן לרכוש מדפסת ייעודית וכל אחת מהמדבקות תאופיין במספר ייחודי משלה.

דילוג לתוכן