כיצד מתאימים מסופון לצרכי העסק שלך?

מסופוני הברקוד המנותקים מכבל משמשים, כיום, בצורה השוטפת את העובדים במגוון רחב של תחומים, ביניהם מחסנאים, מוכרנים, אנשי מכירות או טכנאי שטח, נציגי כוחות הביטחון, אנשי תפעול בשלבי רצפת הייצור, פועלי האריזה וכן הלאה. לבחירת המסופון הנכון ישנה חשיבות רבה בהצלחת המסופון במילוי תפקידו, וכתוצאה מכך, גם בהצלחת האדם המפעיל אותו.

מדוע צריך להתאים מסופון לצרכי העסק הספציפיים?

בדומה להתאמתו של כל סוג ציוד עזר אחר, אף בהתאמת מסופון קיים הצורך לבצע אפיון צרכים מפורט, כמו גם בדיקה של תנאי העבודה בהם יצטרך לתפקד המסופון. הסביבה הפיזית, אמצעי תקשורת בהם עושה הארגון שימוש (רשת אלחוטית או רשת סלולארית, למשל), האם קיימות ברשות הארגון תוכנות או שקיימות דרישות קליטה ספציפיות למסופון (לדוגמה, קריאת תגים חכמים כ-RFID או NFC), מהו אופן העבודה היעיל ביותר למשתמשי המסופון (מערכת הפעלה מסוג אנדרואיד, IOS APPLE, Windows או מערכת אחרת) וקריטריונים נוספים הקשורים לתכונותיו הפיזיות או התוכנתיות של המסופון (כמו, לדוגמה, האם הוא יהיה נתון לסכנת נפילה, מיועד לסביבת עבודה המוגדרת כ"בעלת תנאים קשים", הצורך באבטחה מוגברת שלו) וכן הלאה. נוסף על כך, יש לבחון האם על המסופון המיועד לתקשר עם יחידות עבודה ניידות או נייחות נוספות (כמדפסת ניידת, מדי נפח או קוראי כרטיסים מגנטיים וציוד נוסף).

סוגי המסופונים השונים

כאן, חשוב להדגיש שוב, כי מאחר ומטרת בחירתו של המסופון המתאים, היא לסייע בהעברת הנתונים הנדרשים בין המערכות השונות (הערכת המרכזית, מערכות ניהול המלאי, מערכות ניהול רצפת הייצור וכן הלאה), המסופון המוגדר כ"מתאים", יהיה המסופון שייעל ויזרז את תהליך העברת הנתונים ויהפוך אותה למהירה, לנוחה ולמדויקת ככל האפשר.

כידוע, קיימים בשוק כיום סוגים רבים של מסופונים המשולבים בקוראי ברקוד המיוצרים על ידי חברות שונות. מסופונים אלה מאפשרים קריאת ברקוד חד-ממדית D1, דו-ממדית D2, כוללים יכולת לקריאת כרטיסים מגנטיים, ומלווים במבחר מגוון של אביזרי הטענה והתקנה ברכבים ובכלי השינוע השונים. המבחר, שכיום הוא גדול ומגוון, מעשיר עצמו בכל יום בטכנולוגיות חדשות, המגדילות את האפשרויות העומדות בפני העסקים, הארגונים והחברות אשר נזקקים למסופונים לצורך ביצוע המשימות השונות.

מדוע חשוב לרכוש את המסופונים רק בחברה מהימנה?

כמו בכל תחום, גם תחום המסופונים רווי בחיקויים זולים שמקורם במזרח הרחוק. נכון, לעיתים קרובות, מחירם של חיקויים אלה נמוך בצורה ניכרת ממחירם של מסופונים מקוריים. אולם, כאן, יותר מבכל תחום אחר, האמירה – "זול בקניה עלול להתגלות כיקר מאוחר יותר!" נכונה. מאחר ומדובר ברכישה שמטרותיה עסקיות לכל דבר, עשו לעצמכם טובה ואל תתפתו לרכישה "משתלמת" או זולה באופן מחשיד, שעלולה לעלות לכם בהרבה זמן, כסף וכוח אדם מושבת בהמשך!

דילוג לתוכן